O mnie

Marek Profaska  

Urodziłem się 2 kwietnia 1969 w Knurowie. Wraz z żoną Anną i córką Karoliną jesteśmy mieszkańcami Gminy i Miasta Czerwionka - Leszczyny. Pochodzę z tradycyjnej śląskiej rodziny. Ukończyłem studia magisterskie na Politechnice Śląskiej w dwóch specjalnościach: Organizacja i Ekonomika Przedsiębiorstw, Maszyny i Urządzenia Górnicze i Wiertnicze - indywdualny tok studiów w kierunku Wibroakustyka oraz podyplomowo Bezpieczeństw i Higiena Pracy - Inżynieria i Zarządzanie Bezpieczeństwem. Zawodowo jestem związany z Politechniką Śląską, gdzie w roku 2001 obroniłem doktorat uzyskując stopień naukowy doktora nauk technicznych. W wyniku przeprowadzonego konkursu w roku 2002 zostałem zatrudniony na  stanowisku adiunkta w Politechnice Śląskiej.
Jestem autorem wielu publikacji zagranicznych i krajowych w zakresie ochrony środowiska, analiz uszkodzeń maszyn i urządzeń, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz oceny ryzyka zawodowego.  Jestem promotorem i opiekunem naukowym dyplomantów studiów magisterskich i inżynierskich.
Otrzymałem zespołową Nagrodę Rektora za osiągniecia w dziedzinie naukowej oraz Nagrodę Dziekana za znaczący dorobek publikacyjny.

Pedagog

Pracując w szkołach podstawowych i gimnazjum zaszczepiałem w dzieciach i młodzieży fascynacje technologiami informatycznymi, ucząc wykorzystywać je w życiu codziennym. Jako wykładowca akademicki przekazuję młodym ludziom wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. ochrony środowiska przed hałasem
i drganiami oraz polem elektromagnetycznym, wibroakustyki, mechaniki i wytrzymałości materiałów oraz metrologii.

Społecznik

Swoją wiedzę, umiejętności i czas chętnie poświęcam dla dobra społeczności lokalnych.
Pełnię funkcje: 
Wicestarosty Powiatu Rybnickiego. 
Prezesa Towarzystwa Sympatyków Ziemi Dębieńskiej.
Pełniłem funkcje:
Przewodniczącego Rady Miejskiej Czerwionki-Leszczyn w kadencjach 2007-2010 oraz 2010-2014,
Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Czerwionki-Leszczyn w kadencjach 2006-2007,
Wiceprzewodniczącego Śląskiego Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów w kadencji 2010-2014. 
Przewodniczącego Rady Dzielnicy Dębieńsko w kadencjach 2004-2008 oraz 2008-2012.

Angażuję się w lokalne inicjatywy, które są odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby społeczne.
Nie boję się wyzwań, jakim było chociażby przewodniczenie Komitetowi Organizacyjnemu Obchodów 700 - lecia Dębieńska, które odbyły się w 2006 roku oraz szeregu innych przedsięwzięć. 
Jestem organizotorem i animatorem wydarzeń kulturalno-oświatowych oraz współautorem publikacji i wydawnictw związanymi z historią naszego regionu.

Przykładowe podziękowania:

    
   

Podróżnik

Moją pasją są podróże.  Zarówno te bliskie pozwalających na odkrycie piękna naszego regionu, kraju jak i te dalsze ukazujące piękno świata. Piękna pobliskich zakątków, nie widocznych z okien samochodów przemykających głównymi duktami drogowymi. Podróży, które uczą szacunku do ludzi, ich zwyczajów i tradycji, które zmuszają do przemyśleń nad naszym dziedzictwem kulturowym, które pozwalają na refleksje nad codziennością, aby nie przemykała przez palce.

MENU

Ogłoszenia


Chcesz być informowany o nowościach na stronie? Zapisz się do naszego newslettera.

   Wydarzenia  | O mnie  | Galeria  | TSZD  | Linki  | Kontakt
Copyright © 2007 Marek Profaska.
Wykonanie: www.studiotomcom.pl